Najczęściej zadawane pytania

Z jakiej blachy wykonany jest silos?

Oferowane przez nas silosy są w większości wykonane z blachy ocynkowanej Z450 o grubości ocynku na obie strony 450g/cm2 (Istnieje możliwość zamówienia silosa z blachy o innej grubości ocynku np. Z275 - 275g/cm2)

Jak opalana jest suszarnia?

Stosujemy piece na gaz ziemny lub LPG. Najczęściej proponujemy naszym klientom modulowane palniki listwowe, ponieważ są proste w budowie, mniej awaryjne, łatwiejsze w serwisowaniu(łatwiej jest znaleźć usterkę) a co za tym idzie tańsze w eksploatacji. Jednocześnie są wystarczająco wydajne dla większości naszych inwestycji.

Jaki jest koszt wykonania Inwestycji?

Całkowity koszt inwestycji możemy podać dopiero po przygotowaniu projektu wstępnego, ponieważ zależy od bardzo wielu czynników. Przy każdej inwestycji konieczne są odwiedziny u Klienta – zbadanie miejsca inwestycji pod względem geologicznym i lokalizacji, istniejącej infrastruktury technicznej i etc. Następnie przygotowujemy projekt wstępny i kosztorys ofertowy.

Jaki jest koszt wykonania projektu technologicznego?

Projekt jest bezpłatny jeżeli realizujemy całość inwestycji.

Jakie znaczenie ma grubość warstwy ocynku?

Grubość warstwy ocynku w znacznej mierze wpływa na trwałość i długość użytkowania silosu, zapewnia większą odporność na korozję, chroni przed powstawaniem dziur. Ma to szczególne znaczenie w terenach o dużej wilgotności powietrza

Czym grożą pęknięcia silosów?

Pęknięcia mogą doprowadzić do zawalenia się silosu.

Jakie są korzyści dobrze zaprojektowanego silosu?

Aby nie dopuścić do problemów z przepływem w silosie, niezbędny jest dobry projekt silosu. Najlogiczniejszym (i najkorzystniejszym) sposobem przechowywania towaru masowego jest silos z przepływem wykorzystującym siłę ciężkości. Silos uzyskuje wtedy formę cylindryczną lub prostokątną z lejem u dołu. Lej kieruje produkt w stronę otworu, co stanowi jednocześnie przyczynę najczęstszych problemów.

Należy tu wymienić: nieregularny wypływ, segregację, osadzanie się produktu, starzenie się lub rozkład produktu, wstrząsy, przepełnienie, przywieranie lub sytuacja, w której przepływ w ogóle nie dochodzi do skutku.

Wiele z tych problemów można niwelować specjalnymi urządzeniami, względnie - w celu znalezienia rozwiązania - stosować metodę prób i błędów.

Lepiej oczywiście unikać powstawania kłopotów. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pomiarów właściwości produktu w fazie projektowej. Właściwości przepływowe produktu determinują mianowicie stosowaną geometrię.

Podczas projektowania może okazać się, że zastosowanie „zwykłego” silosu jest niemożliwe. Aby się tego dowiedzieć, nie trzeba więc doświadczać trudów i kosztów w praktyce.